صاعقه گیر
صاعقه گیر چیست؟
دسامبر 28, 2016
آموزش ارتینگ
فوریه 4, 2017

هدف از نصب صاعقه گیر

هدف از نصب صاعقه گیر حفاظت از سیستمها و افراد در برابر صاعقه و ایجاد مسیری مطمئن جهت انتقال جریان عظیم صاعقه به زمین می باشد ، در سیستم صاعقه گیر رادهای هوائی وظیفه جذب صاعقه با میله راد برقگیر و هادیهای نزولی وظیفه انتقال جریان را به شبکه ارتینگ به عهده دارند. اگرسیستم صاعقه گیر به درستی طراحی و نصب شده باشد امنیت جانی افراد و ایمنی تجهیزات را بدنبال خواهد داشت. بر اساس تحقیقات ، بطور متوسط در هر ثانیه بیش از پنجاه صاعقه به زمین اصابت می نماید و خسارات جانی و مالی فراوانی را بر جای می گذارد .

صاعقه چگونه ایجاد می شود ؟

بطور کلی حوادثی که توسط صاعقه پدید می آید به دو گروه تقسیم می شوند:
– حوادثی که به سبب برخورد مستقیم صاعقه بوجود می آید.
– حوادثی که به سبب اثرات غیر مستقیم صاعقه بوجود می آید.

نحوه عملکرد صاعقه گیر

وقتی صاعقه به یک سازه یا یک ناحیه مشخص اصابت می کند، این برخورد صاعقه می تواند سبب خسارات قابل توجهی که معمولا با آتش همراه است شود. حفاظت در برابر این خطرات توسط صاعقه گیر امکان پذیر می باشد. بطور کاملا مشخص درست قبل از حدوث صاعقه بطور طبیعی محتوای الکتریکی اتمسفر بطور ناگهانی افزایش یافته و این تغییر وضعیت توسط واحد جرقه زن صاعقه گیر های الکترونیکی شرکت نیرو ایستا حس و کنترل می شود . صاعقه گیر ، انرژی موجود در هوای متلاطم پیش از طوفان را که حدود چندین هزار ولت بر هر متر است را جذب و در واحدهای جرقه زن ذخیره می نماید و در نهایت واحد جرقه زن با تخلیه بار الکتریکی خازنها بین الکترودهای فوقانی و الکترود مرکزی اش هوای اطراف را یونیزه می کنند .

شرکت نیرو ایستا با در اختیار داشتن افراد متخصص سیستم صاعقه گیر و نرم افزارهای محاسباتی پیشرفته طرح و جانمایی استاندارد قرار گیری صاعقه گیر را برای پروژه های مختلف ارائه می نماید.

لیست قیمت تجهیزات صاعقه گیر
چک لیست تجهیزات صاعقه گیر با شعاع مشخص
لیست قیمت لوازم چاه ارت
چک لیست تجهیزات چاه ارت با اهم مشخص

5,055 total views, 2 views today

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *