ارت مخازن سوخت شناور
ارتینگ مخازن سقف شناور
دسامبر 8, 2021
ژل کاهنده مقاومت زمین
ژل کاهنده مقاومت زمین
فوریه 7, 2022

اگر تاکنون برخورد نزدیکی با صنعت ساختمان سازی داشته‌اید،. به احتمال زیاد نام سیستم ارت را حتماً چند باری شنیده‌اید. سیستم ارت یا ارتینگ در بیشتر ساختمان‌ها موردی ضروری است و تا این سیستم پیاده‌سازی نشود هیچ مجوز ساختی برای ساختمان صادر نمی‌شود.
در ادامه شما را با سیستم ارتینگ آشنا می‌کنیم و سپس به معرفی حوضچه ارت و اینکه چرا وجود آن ضروری است می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

سیستم ارتینگ چیست؟

زمین کردن یا سیستم ارتینگ یک سیستم حفاظتی است که در آن از زمین به عنوان یک عایق الکتریکی استفاده می‌شود. برای اولین بار این سیستم در انگلیس به کار برده شد و در سال ۱۹۲۴ استفاده از این سیستم برای کاهش صدمات و تلفات جانی اجباری شد.

معمولاً اصلی‌ترین جریانی که سیستم ارتینگ وظیفه انتقال آن را به زمین دارد، جریان صاعقه است. در ساختمان‌های بلند، برج‌های تجاری، ساختمان‌های مخابراتی و صنعتی در صورتی که سیستم ارتینگ در آن‌ها پیاده‌سازی نشده باشد و صاعقه‌ای به ساختمان برخورد کند. خسارات وارد شده به منابع و افراد بسیار خطرناک و جبران ناپذیر می باشد.

حوضچه ارت چیست ؟

حوضچه ارت چیست؟

حوضچه ارت یا دریچه بازدید چاه ارت سازه‌ای است که برای تست سیستم ارتینگ به کار برده می‌شود. هر سیستم ارتینگ باید قسمتی را برای تست و اندازه‌گیری میزان مقاومت آن داشته باشد و این سیستم اندازه‌گیری معمولاً حوضچه ارت یا دریچه بازدید چاه ارت نامیده می‌شود.

حوضچه ارت

انواع حوضچه ارت

حوضچه ارت معمولاً دارای سه مدل است که در ادامه به بررسی و توضیح هر کدام از این مدل‌ها می‌پردازیم.

۱- حوضچه ارت بتنی

حوضچه ارت یا دریچه بازدید بتنی برای حفاظت از صاعقه و نصب بسیاری از تجهیزات اتصال به زمین مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حوضچه ارت بتنی می‌توان تا ۴۵۰۰ کیلوگرم بارگذاری انجام داد. وظیفه‌ی اصلی این حوضچه‌ها حفاظت از میله ارت و آماده سازی همه‌ی موارد برای بازرسی است.

۲- حوضچه ارت پلاستیکی

معمولاً در ارت‌های بحرانی و حساس از حوضچه پلاستیکی استفاده می‌شود. حوضچه ارت پلاستیکی توانایی محافظت از ارت بار و میله‌های ارت را در ولتاژ بسیار بالا دارد.

۳- حوضچه بازدید ارت با پوشش گالوانیزه گرم

جهت دسترسی آسان و تست اتصالات و همچنین بازدید از میله‌های ارث از حوضچه بازدید ارت با پوشش گالوانیزه استفاده می‌گردد. جنس این حوضچه ارت از ST37 با پوشش گالوانیزه گرم و طبق استاندارد ۵-۶۲۵۶۱ IEC تولید می‌شود.

خرید ارت پیت (حوضچه ارت)

برای خرید ارت پیت راه‌های زیادی وجود دارد. اولین موردی که شما برای خرید ارت پیت باید به آن توجه کنید ابعاد مورد نیازتان است. بعد از اینکه ابعاد مورد نیازتان را مشخص کردید و از بین مدل‌های حوضچه‌های ارت موجود نیازسنجی کردید، می‌توانید علاوه بر خرید حضوری، سفارش و خرید خود را به صورت اینترنتی از طریق سایت‌های موجود انجام دهید.

با خرید اینترنتی شما بدون تقبل کردن هزینه رفت و آمد می‌توانید انواع و اقسام حوضچه‌های ارت را در مدل‌ها و ابعاد مختلف مشاهده کنید و در صورت نیاز از مشاوران موجود در سایت‌های فروشنده ارت پیت استفاده کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را برای ساختمان و سیستم ارتینگ خود داشته باشید.

قیمت حوضچه ارت

حوضچه‌های ارت وابسته به جنس و کارایی قیمت‌های مختلفی دارند. جدای از این دو فاکتور ابعاد هم نقش مهمی در تعیین قیمت یک حوضچه ارت را دارد. با بررسی سایت‌های اینترنتی که اقدام به فروش حوضچه‌های ارت می‌کنند می‌توانید شاهد قیمت‌هایی از ۷۵ هزار تومان تا ۲.۵۵۰.۰۰۰ هزار تومان در مدل‌های بتنی باشید. طبیعتاً مدل‌های پلاستیکی از کمترین قیمت و مدل‌های بتنی از بیشترین قیمت برخوردار هستند.

ممکن است این قیمت‌ها در بازار کمی متفاوت‌تر از فروشگاه‌های اینترنتی باشد و قیمت موجود در فروشگاه‌های اینترنتی همیشه رقابتی‌تر و مناسب‌تر است. علاوه بر رقابتی بودن قیمت در فروشگاه‌های اینترنتی می‌توانید همه‌ی اطلاعات محصول خود را مشاهده و همچنین آن‌ها را با سایر مدل‌ها به صورت آنلاین و لحظه‌ای مقایسه کنید.

قیمت حوضچه ارت

جمع‌بندی:

حوضچه ارت، ارت پیت و یا دریچه بازدید از چاه ارت وسیله‌ای است که برای تست سیستم ارتینگ از نظر میزان تحمل و مدیریت نوسانات برقی مانند صاعقه استفاده می‌شود. امروزه در بیشتر کشورها استفاده از این سیستم برای ساختمان‌های تجاری و صنعتی و حتی ساختمان‌های مسکونی اجباری است.
بسته به نیاز شما حوضچه ارت در سه مدل بتنی، پلاستیکی و حوضچه بازدید ارت با پوشش گالوانیزه گرم مورد استفاده قرار می گیرد. قیمت حوضچه ارت در فروشگاه‌های اینترنتی در حال حاضر وابسته به نوع، ابعاد و جنس حوضچه از ۷۵ هزار تومان تا بالای دو میلیون تومان است.

برای مشاهده قیمت سایر تجهیزات سیستم ارت به مقالات زیر مراجعه نمایید :

3,251 total views, 8 views today

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *